Kozmik Radyo & Haber

“Sonsuza dek yaşasın Cumhuriyet”

“Sonsuza dek yaşasın Cumhuriyet”
347 views
28 Ekim 2020 - 13:12

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. 29 Ekim’in en büyük bayram olduğuna dikkat çeken Barut, “En büyük bayramımızı coşkuyla kutlarken, ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Ulu Önder Atatürk, kahraman silah arkadaşları, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi özlemle anıyoruz” dedi. 

“CUMHURİYET KİMSESİZLERİN KİMSESİDİR” 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97’nci yıldönümü dolayısıyla açıklama yapan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Türkiye Cumhuriyeti’nin onca yokluk ve yoksulluğa rağmen görkemli bir kurtuluş mücadelesinin ardından kurulduğunu anımsattı. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Tam bağımsız Türkiye’ ideali için sonuna dek mücadele edeceklerini vurgulayan Barut, “Kurulan Cumhuriyet, devrimlerle birlikte başlatılan kalkınma hamleleri ve çağdaş bir medeniyet hedefiyle ülkemizin yarınları güvenceye alınmıştır. Ne mutlu ki, Cumhuriyetle buluştuk. Kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyet, 97 yıldır hak, hukuk, adalet ve özgürlüklerin, demokrasinin, kadın-erkek eşitliğinin teminatı olmuştur” diye konuştu. 

“KURARKEN İZİN ALMADIK, COŞKUYLA DA KUTLUYORUZ” 

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Benim iki büyük eserim var. Biri Cumhuriyet, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi” sözlerini hatırlatan Ayhan Barut, şunları kaydetti:”Cumhuriyet, aklı ve bilimi esas alır. Cumhuriyet bugünlere ve geleceğe ışıktır, aydınlıktır, çağdaşlıktır ve modern bir gelecektir. Ulu Önderimizin bize emanet ettiği Cumhuriyeti ve mirasını sonuna dek koruyup yaşatacağız. Nasıl ki Cumhuriyeti kurarken ve ülkemizi tam bağımsızlığına kavuştururken kimseden izin almadıysak, en büyük bayram coşkumuzu da doyasıya yaşayacağız. Bilinmelidir ki ne Cumhuriyetten ne de Atatürk ilke ve devrimlerinden taviz verilemez. Atatürk’ün de söylediği gibi ahlaki erdeme dayalı bir irade olan Cumhuriyetin ışığında var gücümüzle yürümeye devam edeceğiz. Tüm bu duygularla en büyük bayramımızı coşkuyla kutlarken, ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Ulu Önderimiz Atatürk, kahraman silah arkadaşları, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi özlemle anıyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.