Kozmik Radyo & Haber

AYDINLIK GELECEK CUMHURİYET DEĞERLERİNİN KORUNMASIYLA MÜMKÜN OLACAKTIR…

AYDINLIK GELECEK CUMHURİYET DEĞERLERİNİN KORUNMASIYLA MÜMKÜN OLACAKTIR…
327 views
28 Ekim 2020 - 14:10

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınladı. Başkan Karalar yayınladığı mesajda şunları kaydetti:

“Art arda yaşanan savaşların yıkıma uğrattığı bir milletin, Kurtuluş Savaşı ile dirilişini, işgale direnişini ve yeniden doğuşunu tarihe altın harflerle yazdıran Mustafa Kemal Atatürk, kurduğu Cumhuriyetle de halkına özgürlüğün, demokrasinin, çağdaşlığın yolunu açmıştır.

29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyet, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, silah arkadaşları ve milletiyle birlikte verdiği inanılmaz mücadeleyi taçlandırmıştır.

Milli Mücadele’de dünyanın en güçlü devletlerini Anadolu’dan ve İstanbul’dan çıkararak, Türk Milleti’nin esaret altında yaşamasını amaçlayanlara fırsat vermeyen Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti ilan ederek, çağdaş bir geleceğin de kapısını açmıştır.

Cumhuriyet sayesinde bugün halk çocukları ülke yönetiminde pay sahibi olabiliyor, lider seçilebiliyor, vatandaşlarımız da memleketi kimin yöneteceğine karar verebiliyor.

Her biri vazgeçilmez olan milli bayramlarımız arasında Cumhuriyet Bayramı ayrı bir öneme ve değere sahiptir.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, milletine gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak, ancak ve ancak Cumhuriyet sayesinde olacaktır.

Cumhuriyetin temel değerlerinden sapmadan ilerlemek, ülkemizi daha  çağdaş ve her konuda güçlü hale getirecektir.

Bu vesileyle; bizlere bir vatan bırakan ve onu Cumhuriyetle taçlandıran Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, şehitlerimiz ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

Milletimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun!”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.