Kozmik Radyo & Haber

2 DAİRE 3 DÜKKANLI KELEPİR MÜSTAKİL BİNA SAHİBİNDEN.COM

“ÇOK AMAÇLI BİR TESİS İSTİYORUZ!”

“ÇOK AMAÇLI BİR TESİS İSTİYORUZ!”
318 views
20 Ekim 2020 - 12:37

Adana Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Ata Ürün; 19 Ekim Dünya Muhtarlar Günü nedeniyle Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Muhtarlar Günü nedeniyle; Başkan Ürün beraberinde Kayalıbağ Mahallesi MuhtarıAli Çoşkun Özkan, Bahçeşehir Mahallesi Muhtarı Hasan Ali Berktaş, Yeşilyurt Mahallesi Muhtarı Günay Şahin, Tellidere Mahallesi Muhtarı Cemile Girici, Belediye Evleri Mahallesi Muhtarı Yemliha Yücel ile birlikte ÇGC Kültür ve Sosyal Tesisleri’ne gelerek;  ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Ürün, Tüm Muhtarlar Derneği olarak çok amaçlı lokal hedeflediklerini, bu amaçla medyanın desteğine ihtiyaç duyduklarını ifade etti.

MUHTARLARIN LOKAL TALEBİ!

Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Ata Ürün; acil olarak çok amaçlı tesis hedeflerini gerçekleştirmek istediklerini, bu amaçla yerel yönetimlerle irtibata geçerek, uygun bir yer için temaslarda bulunduklarını dile getirdi.

Ürün; ”Muhtarlar camiası olarak konuklarımızı ağırlayacağımız, temsil görevimizi yerine getirebileceğimiz, bir araya gelerek sorunlarımızı ele alacağımız, istişarelerde bulunacağımız bir yerimiz yok. Gerek Valilik gerekse de Yerel Yönetimler olsun, bize lokal yapabileceğimiz bir yer vermeleri için gerekli temaslarda bulunduk ama şu ana kadar gereken adım atılmadı. Bu nedenle de medyamızdan destek istiyoruz. Devletimiz bize bir yer versin, orayı yönetecek kişileri de bizlerden değil de Yerel Yönetimler ayarlasın, biz de o kurallara uyalım. Belediyeler Kanunu 9. Maddesine göre; Belediyeler muhtarlara yardım ederler. Biz de bu doğrultuda arzuladığımız yardımı almak istiyoruz.

Muhtarlık camiamızı en iyi şekilde temsil etmeye, görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeye devam ediyoruz. Özlük haklarımız başta olmak üzere, bir çok sorunumuzun çözümü noktasında çaba sarfediyoruz ve yetkili mercilerle temaslarda bulunuyoruz. Muhtarlık makamı gönüllere taht kurmaktır, muhtar mahallesinin refah seviyesini yükseltmelidir.

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN İLK ADIM MUHTARLIK

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek;19 Ekim Muhtarlar Gününü kutladı. Esendemir,  muhtarlık makamının demokrasilerde çok önemli olduğunu, sorunların tesbiti ve yetkili makamlara ulaştırılması ve çözümünde ilk adım olduğunu belirterek; vatandaşla-devlet arasında köprü konumunda bulunan muhtarlarımızın taleplerinin yetkililere iletilmesi konusunda medya olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını ifade etti.

Ziyarete; ÇGC Başkan Yardımcısı Yasemin Atasoy, Mali Sekreter Murat Yonat ile Yönetim Kurulu Üyesi Jale Karaşahinoğlu katıldı…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.