Kozmik Radyo & Haber

MHP’NİN ÜRETKEN BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI

MHP’NİN ÜRETKEN BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI
406 views
15 Ekim 2020 - 14:36

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Kozmik Radyo “Bizim Bab-ı Ali” programı, Hülya EkmekçiPınar Aytekin ve Salih Güleç’in konuğu oldu. Pozantı ilçesinin tüm sorunlarını masaya yatırdığımız Başkan Çay, Türkiye’nin ve Adana’nın en ünlü yayla merkezlerinden biri olan Akçatekir Yaylasına kazandırdığı tesis hakkında da bilgiler verdi.

Çay, Akçatekir Yaylasının en güzel seyir tepelerinden birine 32 dönüm üzerinde bulunan alan Yaşam Parkı inşa etti. Yaşam Parkı içerisinde bulunan 500 kişilik Yaşam Park Restaurant’ın da açılışını yapan Başkan Çay, Yaşam Park Restaurant’ı vatandaşın hizmetine sundu.

Yaşam Parkı projesinin serüvenini anlatan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay şunları söyledi:

KIYMETLİ BİR ARAZİNİN ATIL KALMASINI İSTEMİYORDUM

“Gerçekten kıymetli bir arazinin atıl kalmasını istemiyordum. 2014 yılında artık ustalık dönemim dediğim üçüncü dönemimde bir proje yapmanın zamanı geldiğini düşündüm. Orman İşletme Müdürlüğü ve sonrasında Orman Bölge Müdürlüğü daha sonrasında Orman Genel Müdürlüğü’ne bir proje sunduk.

500 BİN TL HİBE YARDIMI ALDIK

Projemizin kabulünden sonra,  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan turizme katkı sunacak projemiz için 500 bin TL hibe yardımı aldık. Bu para İller Bankası aracılığıyla intikal ettirildi. İhaleye çıkılması istendi. Ben buna karşı çıktım. Müteahhide kar payı verileceğine, belediye olarak biz yapalım dedim. Malzemelerin tamamı Pozantılı esnaflardan alınmak üzere belediye olarak bu projeyi hayata geçirdik.

KATKI SUNAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM

Böyle bir proje 5 milyon liraya ancak ihale edilebilirdi. Sayın Zeydan Karalar Başkanım yolunu asfaltladı. Katkı sunanlara da buradan sizin aracılığınızla teşekkür ediyorum. Tüm kaba inşaatı Pozantı Belediyesi’nin çalışan ekipleri tarafından yapıldı. Şu ana kadar 1 milyon 750 bin lira harcandı. 500 bin lirası hibe alındığına göre, Pozantı Belediyesi’nin kasasından 1 milyon 250 bin lira çıkmış oldu.

MHP’NİN ÜRETKEN BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINA GÖRE HAREKET ETTİK

Tüm çalışmalarımızda MHP’nin üretken belediyecilik anlayışına göre hareket ettik. Asıl açılışımız 2021’in Haziran ayı başlangıcında, yaylacılarımız geldiğinde, bütün inşaatımız ve peyzaj çalışmamız bittiğinde sayın valimiz ve devlet büyüklerimizi davet edeceğimiz geniş katılımlı etkinlikle gerçekleştirilecek”

Yaşam Parkı’nın içinde bulunan Akçatekir Yaşam Park Restaurant hakkında da bilgiler veren Başkan Çay şu ifadelere yer verdi:

AYNI ANDA 500 KİŞİYE HİZMET VERECEK

Modern tasarım ve doğal görüntüsünün yanı sıra aynı anda 500 kişiye hizmet verebilecek kapasiteye sahip Akçatekir Yaşam Park Restaurant’ın işletmeciliğini belediye olarak kendimiz yapacağız. Belemedik Restaurant’ta olduğu gibi, buradaki çalışanlar da, yine belediyenin yan şirketinin elemanı olacak. Yılın 365 günü hizmet vereceğiz. Peyzaj ve çevre düzenlemesi çalışmalarımız aralıksız sürüyor.”

İSTİHDAMYARATILACAK

Milliyetçi Hareket Partisi’nin, üretken belediyecilik sloganı doğrultusunda hareket ettiklerini vurgulayan Başkan Çay, Pozantı’ya iş, istihdam yaratıcı ve ekonomik getirisi olan tesisleri, hizmete soktuklarını belirtti. Çay, belediyenin imkanlarıyla yaptıkları bu kalıcı tesislerin, Pozantı ile birlikte, uzun yıllar yaşayacağına inandığının altını çizdi.

ÇUKUROVA’NIN DA EN ÖNEMLİ TESİSİ OLACAKTIR

Çay, “ Önemli olan, yapan değil yapılanlardır. Hedeflerimizdeki hizmet çıtasını, yüksek tutmaya çalışıyoruz. Yaşam Parkı Restauran da sadece Pozantı’nın değil, bol görsel doğa zenginliğinin yanı sıra, et ürünlerindeki damak tadı ve kahvaltı çeşitleri ile, Çukurova’nın da en önemli tesisi olacaktır” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.