Kozmik Radyo & Haber

Seyhan, ihtiyacı bulunan okulları boyadı

Seyhan, ihtiyacı bulunan okulları boyadı
490 views
12 Ekim 2020 - 12:34

2020-2021 eğitim-öğretim yılı için kademeli olarak yüz yüze eğitim başlarken, Seyhan Belediyesi de okulların eğitime hazırlanması sürecinde ihtiyaç duyulan okullarda boyama çalışmasını tamamladı. Planlı son boyama çalışması;  Başkan Akif Kemal Akay, Meclis üyeleri, Başkan yardımcıları ile CHP Seyhan Gençlik Kolları üyelerince eskiden köy olan Camuzcu Mahallesindeki ilköğretim okulunda gerçekleştirildi.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın talimatıyla yüz yüze eğitim dönemi öncesinde ilçede ihtiyaç duyulan okullarda içme suyu depoları temizlenmiş, talep eden okul yöneticilerine ücretsiz boya verilmiş, dezenfektan ve maske desteği verilmiş ve imkânı olmayan eskiden köy olan mahallelerdeki okullar da belediye ekipleri tarafından boyama çalışması başlatılmıştı. Planlı olarak gerçekleştirilen son okul boyama çalışması, hafta sonu eskiden köy olan Camuzcu Mahallesi ilköğretim okulunda gerçekleştirildi.

OKULU BAŞKAN AKAY ELLERİYLE BOYADI

Okulun boya öncesi tamiratları ustalarca tamamlandıktan sonra renklendirme işlemi;  Başkan Akif Kemal Akay, Meclis üyeleri, Başkan yardımcıları, CHP Gençlik kolları Başkan ve üyeleri tarafından gerçekleştirildi. Başkan Akay’ın,  eline boya fırçasını alarak boyama işlemi yapması, okulda toplanan veli ve öğrencilerce hayranlıkla takip edildi. Kurumsal renklere boyanan okul, yüz yüze eğitime katılacak öğrencilere ev sahipliği yapacak.

BAŞKAN AKAY “ÇOCUKLARIMIZI ÖNEMSİYORUZ”

Öğrencilere ve topluma bir mesaj verebilmek adına boyama çalışmasına aktif olarak katıldıklarını aktaran Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay “Boyama çalışmasına, öğrencilerimizi önemsediğimizi göstermek adına bizzat katıldık.”dedi. Başkan Akay şöyle devam etti;

“Çocuklarımız daha iyi şartlarda eğitim alabilsinler diye biz büyükler olarak okulu renklendirdik. Çocuklarımız da emek vererek boyadığımız bu okulda öğretmenlerini çok iyi dinlesinler başarılı olsunlar. Fikri hür, irfanı hür ve vicdanı hür bireyler olsunlar. Tüm öğrencilerimize tavsiyem, maske, mesafe, hijyen kurallarına uysunlar ve öğretmenlerinin uyarılarını dikkate alsınlar. Yeni eğitim-öğretim sezonunda tüm öğrencilerimizin zihni açık olsun” diye konuştu.    

Başkan Akay daha sonra okulda eğitim gören öğrencilere, maske, kalem gibi eğitim sırasında ihtiyaç duyabilecekleri materyaller hediye etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.