Kozmik Radyo & Haber

AKÇATEKİR YAŞAM PARK RESTAURANT AÇILDI

AKÇATEKİR YAŞAM PARK RESTAURANT AÇILDI
470 views
08 Ekim 2020 - 10:06

Türkiye’nin ve Adana’mızın en ünlü yayla merkezlerinden biri olan Akçatekir Yaylasına Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay tarafından yeni bir tesis kazandırıldı.

Akçatekir Yaylasının en güzel seyir tepelerinden birine 32 dönüm üzerinde bulunan alan Yaşam Parkı inşa etti. Yaşam parkı içerisinde bulunan 500 kişilik Yaşam Park Restaurantın açılışı ise yapılarak vatandaşın hizmetine sunuldu.

ÜRETKEN BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI

Milliyetçi Hareket Partisi’nin üretken belediyecilik sloganı doğrultusunda çalışmalar yapan ve ilçeye sayısız tesisler kazandıran, aynı zamanda hizmet anlamında çıtayı hep yüksek tutan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, belediye imkânlarıyla yaptığı, her aşamasıyla bizzat ilgilendiği Yaşam Parkı Restaurantını hizmete açtı.

PANDEMİ KURALLARI GEREĞİ GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ

Pandemi kuralları gereği misafir sayısının az tutulduğu açılış programına Pozantı Kaymakamı Emrah Akduman, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Mehmet Nuri Dilek, İlçe Emniyet Müdürü Fatih Uyguralp, Cumhuriyet Başsavcısı Bahadır Topçugil, Cumhuriyet Savcısı İsmail Şivka, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdaverdi Yıldız, MHP İlçe Başkanı Şeref Dinç, CHP İlçe Başkanı Şenol Eroğlu, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Yasemin Güney, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri ve kurum müdürleri katıldı.

ALLAH UTANDIRMASIN

Kuran’ı-Kerim ve duaların okunmasıyla hizmete giren Akçatekir Yaşam Park Restaurant’ta bundan böyle sabah kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri servisleriyle vatandaşların yararlanabileceğini söyleyen Başkan Mustafa Çay, “Hizmet bizdendi, artık sahiplenmek sizden. Bugün açılışımızı gerçekleştirdik. Allah utandırmasın” dedi.

MALZEMELERİ POZANTILI ESNAFTAN ALDIK

“2014 yılında, böyle bir kıymetli bir arazinin atıl kalmasını istemediğimden, ustalık dönemim dediğim 3. Dönemimde artık bir proje yapmanın zamanı geldiğini düşündüm” diyerek konuşmasına başlayan Başkan Mustafa Çay, “Orman İşletme Müdürlüğü ve sonrasında Orman Bölge Müdürlüğü daha sonrasında Orman Genel Müdürlüğü’ne bir proje sunduk. Projemizin kabulünden sonra,  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan turizme katkı sunacak projemiz için 500 bin TL hibe yardımı aldık. Bu para İller Bankası aracılığıyla intikal ettirildi. İhaleye çıkılması istendi. Ben buna karşı çıktım. Mütaahhide kar payı verileceğine, belediye olarak biz yapalım dedim. Malzemelerin tamamı Pozantılı esnaflardan alınmak üzere belediye olarak bu projeyi hayata geçirdik” diye konuştu.

İNŞAATI BELEDİYE İŞÇİLERİ YAPTI

“Böyle bir proje 5 milyon liraya ancak ihale edilebilirdi” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Çay, “Yaşam Parkı içine 15 kamelya yapıldı. Seyhan, Yüreğir ve Sarıçam Belediye Başkanları 5’er adet kamelya hediye ettiler. Sayın Zeydan Karalar Başkanım yolunu asfaltladı. Katkı sunanlara teşekkür ediyorum. Tüm kaba inşaatı Pozantı Belediyesi’nin çalışan ekipleri tarafından yapıldı. Şu ana kadar 1 milyon 750 bin lira harcandı. 500 bin lirası hibe alındığına göre, Pozantı Belediyesi’nin kasasından 1 milyon 250 bin lira çıkmış oldu. Tüm çalışmalarımızda MHP’nin üretken belediyecilik anlayışına göre hareket ettik” dedi.

Yaptıkları mini açılışın vatandaşlara duyurulması noktasında yapıldığını ifade eden Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, “Asıl açılışımız 2021’in Haziran ayı başlangıcında, yaylacılarımız geldiğinde, bütün inşaatımız ve peyzaj çalışmamız bittiğinde sayın valimiz ve devlet büyüklerimizi davet edeceğimiz geniş katılımlı etkinlikle gerçekleştirilecek” dedi.

AYNI ANDA 500 KİŞİYE HİZMET VEREBİLECEK

Modern tasarım ve doğal görüntüsünün yanı sıra aynı anda 500 kişiye hizmet verebilecek kapasiteye sahip Akçatekir Yaşam Park Restaurant’ın işletmeciliğini belediye olarak kendilerinin yapacağını belirten Başkan Çay, “Belemedik Restaurant’ta olduğu gibi, buradaki çalışanlar da, yine belediyenin yan şirketinin elemanı olacak. Yılın 365 günü hizmet vereceğiz. Peyzaj ve çevre düzenlemesi çalışmalarımız aralıksız sürüyor” şeklinde sözlerini tamamladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.