Kozmik Radyo & Haber

ÖZÜLKÜ: HER ZAMAN STK’LARIN YANINDAYIM!

ÖZÜLKÜ: HER ZAMAN STK’LARIN YANINDAYIM!
330 views
29 Eylül 2020 - 16:47

Adanalı İş insanı ve siyasetçi Yasemin Şule Özülkü Umut Dayanışma Engelliler Derneğini ziyaret ederek, kendi eliyle pasta kesip engellilere yedirdi. Her zaman Sivil Toplum Örgüttün gücüne inanmış, Avrupa Birliği kriterlerinin, o ülkede sivil toplum örgütlerinin Avrupa’ya entegrasyonu olarak gösterildiğini, sosyal ve kültürel diyaloğun güçlendirilmesi çalışmalarına destek verdiğini kaydeden Özülkü,  Umut Dayanışma Engelliler Derneği’nin yaptığı güzel etkinliklerini de bu çerçevede değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Ziyaret sırasında Derneğin sorunlarını da dinleyen Adana Ak Parti Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve iş insanı Yasemin Şule Özülkü, “Gözleri ışık saçan insanlarla birlikte olmak çok büyük bir mutluluktu. Sorunlarını dinledim ve dertleştik! Dernek başkanımız Sevim Eyrisakal’a bu güzel insanlarla tanışmamıza vesile olduğu için en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Her zaman yanlarında olduğumu bilmelerini istedim” diye konuştu.

Özülkü, “Avrupa kriterlerinden biri de biliyorsunuz ülkemizde bulunan sivil toplum örgütlerinin gücü, faaliyetleri, sosyal ve kültürel çalışmaları, uyum yasası olarak gösteriliyor. Bunun bilincinde biri olarak, her zaman gücümün yettiğinde sivil toplum örgütlerinin yanında olmaya ve destek vermeye gayret ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.