Kozmik Radyo & Haber

“Adana ancak üretimle kalkınacak”

“Adana ancak üretimle kalkınacak”
377 views
04 Eylül 2020 - 11:32

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Ayhan Barut, kentte 2 gün boyunca iş dünyası temsilcileriyle buluşup ekonomideki gelişmeleri değerlendirdi. Sorunları dinleyip çözüm önerilerini paylaşan ve iktidara ‘çözüm’ çağrısında bulunan Barut, “Ülkemizin kalkınmasında lokomotif görevi üstlenen ancak görkemli geçmişini özlemle arayan Adanamız, ancak üretimle kalkınacak. Tarımdan sanayiye her alanda üretime ve üretene destek verilmelidir” dedi.

“TÜRKİYE VE ADANA İÇİN ORTAK ÇABA GÖSTERELİM”

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 1 Ekim’e dek kapatılmasının ardından Adana’da çalışmalarını aralıksız sürdüren CHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, kentte 2 gün boyunca iş dünyasının nabzını tuttu. Yoğun bir ziyaret programı yapan Ayhan Barut, ilk olarak Adana Genç İş İnsanları Derneği (ADANAGİAD) Başkanı Halid Milli, Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) Başkanı Nadir Vurankaya ile Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Niyazi Göger ile görüştü. Sorunları dinleyip not alan, çözüm için Meclis çatısı altında mücadele edeceğini bildiren Barut, Türkiye ve Adana ortak paydasında herkesi birlikte çaba göstermeye çağırdı.

HER YERE GİTTİ

Programın ikinci gününe Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER) Başkanı Mustafa Karslıoğlu ve yönetim kurulu üyelerini ziyaretle başlayan Ayhan Barut, burada da karşılaşılan problemleri dinleyip çözüm için neler yapabileceklerini konuştu. Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Zeki Kıvanç’ı fabrikasında ziyaret eden Ayhan Barut, daha sonrasında ise uzun yıllar Meslek Komitesi Üyesi ve Meclis Üyesi olarak görev yaptığı Adana Ticaret Odası’na (ATO) geçti. ATO Başkanı Atila Menevşe, Meclis Başkanı İsmail Acı ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Ayhan Barut, ekonomiyle ilgili gündemi yorumladı. Programın sonunda Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ne (AOSB) giden Barut, Başkan Bekir Sütçü ve yönetim kurulu üyelerini de ziyaret etti.

“HALKIN İKTİDARIYLA BAŞARACAĞIZ”

Ziyaretlerde gösterilen ilgiye teşekkür eden CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, şunları kaydetti:
“Salgın döneminde Türkiye’de yaşanan ekonomik ve siyasi krizin boyutu arttı, sorunlar daha da büyüdü. Maalesef ülke ekonomisi yönetilmez bir hal aldı. Aynı zamanda kamu yatırımlarından gerekli payı alamayan güzel kentimiz Adana ise ekonomik açıdan daha da geriye gitti. Esnaf siftahsız dükkan kapatırken, sanayici üretemez, tüccar iş yapamaz, çiftçi ürettiğinden kazanamaz hale getirildi. Ülkedeki enflasyon oranları herkesi mağdur ediyor. Döviz yükselirken yüzde 11.77 olan enflasyon oranı iş dünyasını olduğu gibi yurttaşları da mağdur ediyor. Bir zamanlar ülkemizin kalkınmasında lokomotif görevi üstlenen Adanamız, o görkemli geçmişini özlüyor. Her alanda kalkınan, gelişen, büyüyen bir Türkiye ve Adana için iktidarın adım atması gerekiyor. Memleketimiz için siyasi ayrılıkları bir kenara bırakıp işbirliği yaparak ortak mücadele edelim. Adana ancak sanayiden tarıma her alanda üretimle kalkınacak. Bunu da halkın iktidarında mutlaka başaracağız.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.