Kozmik Radyo & Haber

VELİ KÜÇÜK: ÖLEN EBRU DEĞİL, HUKUK VE İNSANLIKTIR!

VELİ KÜÇÜK: ÖLEN EBRU DEĞİL, HUKUK VE İNSANLIKTIR!
564 views
28 Ağustos 2020 - 12:09

238 GÜNDÜR ÖLÜM ORUCUNDA ADALET İSTEYEN AV. EBRU TİMTİK HAYATINI KAYBETTİ.

BARO BAŞKAN IAV. VELİ KÜÇÜK;

“ÖLEN EBRU DEĞİL, HUKUK VE İNSANLIKTIR!”

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, meslektaşımız Av. Ebru Timtik’in adil yargılanma hakkı talebiyle 238 gün süren ölüm orucunda vefat etmesi nedeniyle büyük bir üzüntü yaşadığını, gelinen süreçte başta devlet yetkilileri olmak üzere herkesin sorumlu olduğunu ifade etti.

Açıklamasında duygu ve düşüncelerini ve tepkisini şu sözlerle paylaştı:

“Adil yargılanma talebiyle 238 gündür ölüm orucunda olan Avukat Ebru Timtik’in hayatını kaybetmesinin üzüntüsü içerisindeyiz.

Adli Tıp ‘Cezaevinde kalamaz’ dedi. Maalesef bu süreçte sorumluluğu olan kurul var. Başta siyaset ve yargı kurulu var. Meslektaşımız ölmeden adil yargılanacağı bir ortam yaratılabilinirdi, fakat olmadı.

“Adalet neden gerekli?” Sorusunun yanıtına bir kez daha, “Çünkü Adalet Yaşatır. Adaletsizlik öldürür” diyoruz. Sorumlusu ise hukukun üstünlüğünü, adil yargılanma ilkesini çiğneyenlerdir.

Ülkede hiç kimse hukuktan ve adil yargılanmadan bahsetmesin bundan sonra! Her adalet denildiğinde Ebru’yu ölüme götüren vicdansızlık hatırlanacak ve buna sebep olanlarların peşini bırakmayacak.

Üzgünüz öfkeliyiz. Adaletsizlik, hukuksuzluk göz göre göre bir yaşamı elimizden aldı. Bu hukuksuzluğun, bu öldüren adaletin tanığıyız, bu acı tanıklığımız bir kez daha göstermiştir ki; insanı yaşatan Adalet için mücadele etmek en temel insani ve ahlaki değerimizdir.

Bu drama kulakları sağır, gözleri kör olanların vicdanları kurusun!

Hukuk camiamıza ve ailesine başsağlığı dilerim.“

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.