Kozmik Radyo & Haber

Vali Elban’dan 30 Ağustos mesajı

Vali Elban’dan 30 Ağustos mesajı
336 views
28 Ağustos 2020 - 12:02

Sonsuzluğa akan tarih çizgisinde her milletin istiklal ve istikbaline ışık tutan dönüm noktaları vardır. Milletimizin, Büyük Taarruz’un ardından 98 yıl önce bugün eşsiz kahramanlık, cesaret ve ferasetle kazandığı 30 Ağustos Zaferi de tarihimizin önemli dönüm noktalarından biridir ve tarihin tanık olduğu büyük destanlardan biri olarak ebediyete kadar unutulmayacaktır.

30 Ağustos Zaferi, Malazgirt Zaferi’yle başlayan Anadolu’yu yurt kılma mücadelemizin son halkasıdır. Bu büyük zaferle, “Ya istiklal, ya ölüm” parolasıyla 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlatılan kurtuluş hareketi zaferle taçlandırılırken, aziz milletimizin bağımsızlık uğruna neleri göze alabileceği, sarsılmaz azmi, vatanseverliği, kahramanlığı ve canından daha aziz bildiği vatan topraklarında bağımsız yaşama iradesi tüm dünyaya bir kez daha ilan edilmiştir.

Bilinmelidir ki “Büyük Taarruz” ruhunu, benliğinde içselleştiren aziz milletimiz, birlik ve beraberliğiyle aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bin yıllık yurdu Anadolu’yu ebedi yurt kılmaya kararlıdır. Dün Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Kurtuluş Savaşı’nın tüm safhalarında işgal güçlerine; bugün terör, kaos ve darbe girişimi suretlerinde karşımıza çıkan hainlere karşı topyekun yürüttüğümüz mücadele bunun en açık delilidir.

Bununla birlikte bizler, Büyük Zafer’den aldığımız ilhamla ve cesaretle, ülkemizi daha müreffeh bir geleceğe taşımak için çalışmalarımızı gece gündüz demeden, mesai mefhumu gözetmeden sürdüreceğiz. Bilimden teknolojiye, eğitimden sağlığa, kültürden sanata, hayatın her alanında yürüteceğimiz çalışmalarla kutlu medeniyet yolculuğumuzu aydınlatacak; ülkemizin önüne koyduğu vizyon hedefleri bir bir hayata geçireceğiz.

Diğer yandan bu yıl kahraman ordumuzun büyük zaferini, koronavirüs tedbirlerinin gölgesinde kutladığımızı hatırlatmakta yarar görüyorum. Bu bağlamda ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de etkinliklerimizi, Sağlık Bakanlığımızın ve Bilim Kurulumuzun tavsiyeleri istikametinde gerçekleştireceğiz. O sebeple hemşehrilerimden öncelikle evlerini, balkonlarını ay yıldızlı al bayrağımızla donatmalarını istiyorum. Etkinliklere katılacaklardan ise maske ve mesafe hususlarında gereken hassasiyeti göstermelerini istirham ediyorum. İnanıyorum ki riayet edeceğimiz kurallar neticesinde koronavirüse karşı da büyük bir zafer kazanacak; nice zafer bayramlarını milletçe sokaklarımızda, caddelerimizde, meydanlarımızda büyük coşkuyla kutlayacağız.

30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Vatan savunması konusunda fedakâr bir anlayışla vazife ve sorumluluklarını yerine getiren, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarına şükranlarımı sunuyorum. Bir kez daha 30 Ağustos Zafer Bayramımızı en içten duygularımla kutluyor, tüm hemşehrilerimi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.