Kozmik Radyo & Haber

BAŞKAN ERDEM VATANDAŞLARI DOLANDIRICILARA KARŞI UYAR

BAŞKAN ERDEM VATANDAŞLARI DOLANDIRICILARA KARŞI UYAR
365 views
28 Ağustos 2020 - 13:37

Ceyhan’da esnafı arayan bir dolandırıcı şebekesi Belediye Başkanı Hülya Erdem’in ismini kullanarak, yardım talebinde bulunduğu tespit edildi. Durumu öğrenen Başkan Erdem olaya hemen müdahale ederek emniyet müdürlüğü ve yardım talebinde bulunulan esnaflarla görüşerek dolandırıcılardan şikâyetçi oldu.

Başkan Erdem’ ’Tiyatro sahnelerini aratmayan profesyonel Bir dolandırıcılık şebekesi ile karşı karşıyayız.’’

 Ceyhan’da Belediye Başkanı Hülya Erdem’in ismini kullanarak esnaftan sözde muhtaç çocuklara yardım adı altında telefon açıp, banka IBAN numarasına para yatırılmasını isteyen şebeke tiyatro sahnelerini aratmayacak profesyonellikte bir senaryo ile esnaftan para koparmaya çalışıyorlar. Dolandırıcılar özellikle Ceyhanlı esnafı arayıp, önce Ceyhan Belediyesi özel kalem müdürü olarak kendini tanıtıp, Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Güven’in görüşeceğini söylüyorlar. Daha sonra sözde telefonu alan başkan yardımcısı esnafa ismi ile hitap edip Belediye Başkanı Hülya Erdem’in yanında olduğunu, neden belediyeye gelip gitmediğini soruyor ve bir sonraki haftaya randevu veriyor. Başkan Yardımcısı olarak muhabbeti ilerleten şebeke üyesi daha sonra ‘Belediye olarak kimsesiz 257 çocuğa kıyafet yardımı yapacaklarını, çocuk başı 200 TL tuttuğunu ve başkanın şu kadar çocuğun kıyafetini kendilerinin karşılaması için ricada bulunduğunu’ söylüyorlar. Telefonda kendini başkan yardımcısı olarak tanıtan kişi, karşısındaki esnafın güvenini sağlamak için sık sık firmanın bilgilerini tekrarlamayı ihmal etmiyor ve karşısındaki esnafa kıyafet aldıkları sözde firma yetkilisinin kendilerini arayacakları ve vereceği IBAN numarasına belirlenen ücretin yatırılmasını söylüyorlar.

“Başkan Erdem Vatandaşların Bu Tür Taleplere İtibar Etmemeleri için Uyarıda Bulundu”

Olayı duyan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, durumu emniyete bildirip, şebekenin yakalanması için suç duyurusunda bulundu. Halka çağrıda bulunan Başkan Erdem; “Benzer olaylar ile ne yazık ki sık sık karşılaşıyoruz. Halkımızın ve esnafımızın bu tür sahtekârlara inanmamalarını rica ediyorum. Belediyemiz ve şahsım ile alakası olamayan bu konuda halkımızın itimat etmemesini rica ediyor, konuyla alakalı gerekli yerlere suç duyurusunda bulunduğumu bildirmek isterim. Bu tarz olaylarla karşılaşan esnaflarımızın ve şahısların Belediyemizin 0850 305 0 153 numaralı telefonuna ve Emniyet Müdürlüğü’nün 155 numaralı telefonuna bildirmelerinizi rica ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.