Kozmik Radyo & Haber

30 Ağustos bağımsızlığımızın sembolüdür

30 Ağustos bağımsızlığımızın sembolüdür
318 views
27 Ağustos 2020 - 11:03

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger, 30 Ağustos Zaferi’nin, Türk Milletinin bağımsızlığını, istiklalini ve istikbalini koruma konusundaki kararlılığının sembollerinden birisi olduğunu söyledi.

Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger, 30 Ağustos Zaferi’nin 98. yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında, 30 Ağustos Zafer Bayramının ruhuna uygun bir coşkuda kutlanması için esnaf ve sanatkarlar ile Adanalıları ev, iş yeri ve araçlarına bayrak asmaya davet eden Birlik Başkanı Niyazi Göger, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde milletimizin şanlı ordumuz ile birlikte emsalsiz bir kahramanlık destanı yazarak 30 Ağustos 1922’de kazandığı bu zafer, Sultan Alparslan’ın kapılarını açtığı Anadolu topraklarının ebedi Türk yurdu olmasını sağlamıştır. 30 Ağustos Zaferi, aynı zamanda milletimizin canından aziz bildiği vatan topraklarında bağımsız yaşama iradesinin tüm dünyaya ilanıdır. Bu zafer, siyasi ve sosyal sonuçları itibariyle de tarihe yön vermiş, istiklal savaşı yürüten birçok mazlum halka ilham ve umut kaynağı olmuştur” dedi.

Ecdadımızın canlarını ortaya koyarak verdiği bu şanlı mücadelenin milletimize her zaman ilham kaynağı olduğunun altını çizen Birlik Başkanı Niyazi Göger, “Dün olduğu gibi bugün de ekonomik ve siyasi bağımsızlığımıza yönelik her türlü tehdide ve saldırıya aynı ruh ile karşı durmaya devam edeceğiz. Her vesile ile birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi kuvvetlendireceğiz. Bu düşüncelerle vatanımızın varlığı ve bağımsızlığının dünyaya kabul ettirildiği bu çok anlamlı zaferin yıldönümünde, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını,  büyük Türk milleti için canlarını seve seve feda eden kahraman şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi şükranla anıyor, Adanalı hemşehrilerimin ve aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.