Kozmik Radyo & Haber

“PANDEMİ MÜCADELESİ ORTAK VERİLECEK BİR MÜCADELEDİR”

“PANDEMİ MÜCADELESİ ORTAK VERİLECEK BİR MÜCADELEDİR”
370 views
26 Ağustos 2020 - 10:33

Adana Eczacı Odası (ADEO) Yöneticilerinin ziyaretinde konuşan Adana İl Sağlık Müdürü Dr. Halil Nacar, “Pandemi mücadelesi sadece hastanelerin, işverenlerin ya da eczacıların vereceği bir mücadele değildir. Her birey bu sorumluluğu kendinde hissetmeli, korunma tedbirlerine uymalı, çalışma hayatının dışında günlük yaşamlarında da dikkat etmesi gereken ortak bir durumdur.” dedi.

ECZ. YALBUZDAĞ, “PANDEMİ SÜRECİNDE AKTİF ROL ALDIK”

Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, Genel Sekreter Ecz. Oğuzhan Sürme, Sayman Üye Ecz. Sühendan Toksöz, Yönetim Kurulu Üyeleri Ecz. Erdem Kızıltepe, Ecz. F. Tuğçe Dalkır, Ecz. Fulya Akgün, Ecz. Mehmet Dalkıran ile Denetleme Kurul Üyesi Ecz. Hakan Deniz Adana İl Sağlık Müdürlüğüne atanan Dr. Halil Nacar’ı makamında ziyaret edip ‘Hayırlı olsun’ dileğinde bulunarak eczacıların pandemi sürecinde aktif rol aldıkları belirttiler.

“ÖNCE ÜLKEM SONRA MESLEĞİM”

Başkan Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, konuşmasında “Siz de pandemi döneminde göreve geldiniz. Ateşten gömleği siz de giydiniz. Benim de başkanlığım pandemi dönemine rastladı. Zor bir görev. Biz uzun zamandır müdürlüğünüz ve Eczacılık Tıbbi Cihaz ve Biyomedikal birimi ile istişare içerisinde çalıştık. Biz uzun yıllardır ‘Önce ülkem sonra mesleğim’ sloganımızla ülkemizin menfaatleri ve vatandaşlarımızın sağlığı için çalıştık. Bu dönemde de Eczacı Odası olarak üzerimize düşen görevi her zaman seve seve yapmaya ve desteği vermeye hazırız. Sağlıkta, eczacılıkta güzel işleri diyalog içerisinde birlikte yapacağımızın inancındayız. Bu anlamda yeni görevinizde başarılar diliyoruz.” dedi.

DR. NACAR, “VERİMLİ OLUNCA, DOST DA ÇOK OLUYOR”

Adana’nın en fonksiyonel hastanesinde 7 yıl yöneticilik yaptığını, asıl görevin şimdi başladığını ifade eden Adana İl Sağlık Müdürü Dr. Halil Nacar, “Pandemi mücadelesi hepimizin ortak vereceği bir mücadeledir. Ne sadece hastanelerin ne sadece işverenlerin ne de sadece eczacıların yapacağı bir şeydir. Her birey bu sorumluluğu kendinde hissetmeli ve korunma tedbirlerine uymalıdır. Çalışma hayatının dışında günlük hayatlarında da insanların dikkat etmesi gerekmektedir. Hekimlik ve başhekimlik görevimi yaparken her zaman doğru olanı yaptım. Verimlilik çok olunca dost da çok oluyor. İnşallah mahçup olmam. Üzerime düşeni yaparak bir farkındalık oluşturabilirim. Bu anlamda ziyaretinizi anlamlı buluyorum.”

İŞLERİ EN  HIZLI VE FAYDALI ŞEKİLDE YAPMAYA ÇALIŞIRIZ

Eleştirilere açık bir insan olduğunun altını da çizen İl Müdürü Dr. Nacar, “Bir eczacının da talebi benim için kıymetli olur ama kurumsal yapı ile sizden gelecek öneri, teklif ya da bir düzenleme daha kıymetli olur. Her türlü fikir alış-verişine açığım. Adana’daki eczacıların mesleki sorunları olduğunda da gönül rahatlığıyla bana ulaşabilirsiniz. Sorunu nasıl çözeriz ya da daha iyi hale nasıl getirebiliriz? Buna çabalar, en  hızlı ve faydalı şekilde yapmaya çalışırız.” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.