Kozmik Radyo & Haber

Doğa Severlerin Uğrak Yeri Kapıkaya Kanyonu

Doğa Severlerin Uğrak Yeri Kapıkaya Kanyonu
404 views
25 Ağustos 2020 - 16:35

Adana’nın merkez ilçesi Karaisalı’da bulunan Kapıkaya Kanyonu hafta sonları vatandaşların uğrak yeri olmaya devam ediyor.

Adana’ya 72 km, Karaisalı ilçe merkezine 5 km uzaklıkta bulunan Kapıkaya Kanyonu temiz havası, eşsiz doğası ve içerisinde bulunan Bahçecik Şelalesiyle doğaseverlerin vazgeçilmez adresi haline geldi.

Özellikle hafta sonları Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen binlerce yerli ve yabancı turist Kapıkaya Kanyonu’nu ziyaret ederek temiz havanın ve kanyonun ortasından akan Çakıt çayının keyfini çıkarıyor. 7.250 metre uzunluğunda yürüyüş parkuru bulunan kanyonun içerisinde ayrıca doğa yürüyüşü, yamaç tırmanışı ve fotoğrafçılık gibi doğa sporları da yapılıyor.

Başkan Aslan, “ Karaisalı’da Turizm Potansiyeli Giderek Artıyor”

Karaisalı’nın tarihi, doğası ve turizm alanlarıyla eşsiz bir yer olduğunu belirten Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, ”Biz 2014 yılında göreve geldiğimizde ilk iş olarak Karaisalı’da gizli kalmış turizm alanlarının ortaya çıkmasını sağladık. Geçen 6 yıllık süreçte görüyoruz ki Karaisalı’da bir turizm patlaması yaşandı ve bu turizm potansiyeli giderek artmaya da devam ediyor. İlçemizde bulunan Varda Köprüsü, Kapıkaya Kanyonu, Yerköprü Mesire Alanı, Dokuzoluk Mesire Alanı, Karapınar Parkı, Kesirihan gibi turizm alanları yerli ve yabancı turistlerin uğrak alanları olmuş durumda. Ayrıca ilçemizde macera tutkunları için 12 bin m² alana macera parkı kuruyoruz. Bu projemizin yüzde 90’ı tamamlanmış durumda. Kısa süre içerisinde macera parkını hizmete açacağız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.