Kozmik Radyo & Haber

CEYHAN BELEDİYESİNİN İLK KREŞİ AÇILIYOR

CEYHAN BELEDİYESİNİN İLK KREŞİ AÇILIYOR
376 views
25 Ağustos 2020 - 11:33

Ceyhan Belediyesi, çocukların nitelikli eğitim alabileceği ve kaliteli zaman geçireceği Hilal Işık Aşrak Kreşi hizmete açılıyor.  Bir önceki  Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın  temelini attığı ve “Ceyhan’ın Çocukları Emin Ellerde” sloganıyla başlattığı ilk kreş Ceyhan’ın  çocukları için açılıyor.

Ceyhan Belediyesinin, sosyal belediyecilik anlamında  hizmetlerine bir yenisi daha ekleyerek, her mahallede bir kreş projesi ile başlatılan ilk kreş hizmete açılıyor. Tüm Ceyhan’ın dört gözle beklediği  Hilal Işık Aşrak kreş ve Gündüz bakım evi, çocuklar için sabah 08.00 ile akşam 17.00 saatleri arası hizmet verecek. 120 öğrenci kapasiteli kreşin yeni kayıtları devam ederken, Covid-19 salgını nedeniyle, Ceyhan Belediyesi Kreş Müdürlüğü, çocuklar için gereken tüm tedbirleri aldıklarını ve sınıfları yarı yarıya düşürdüklerini belirtti. 

“ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİM HAYATLARINA IŞIK TUTMAK, AİLELERİN İSE İŞ HAYATINDAN GERİ KALMAMALARINI SAĞLAMAYI HEDEFLİYORUZ”

Ceyhan Belediyesi  olarak kreşlerin çocukların gelişiminde önemli rol oynadığını  ifade eden Başkan Erdem, “Kreşimiz 3-6 yaş arası çocuklarımızı kapsıyor. Uzman eğitmenlerimiz eşliğinde düzenli oyun, uyku ve yemek saatlerimizle çocuklarımızın fiziksel, zihinsel, sosyal ve duygusal olarak gelişimlerine destek olacağız. Kreşimiz 6 sınıftan oluşup çocuklarımız için geniş ve ferah bir ortam sağlamaya özen gösterdik. Pandemi sürecinde sınıf kapasitesileri 20 iken 10’a düşürdük, her sınıf grublar halinde yemek, oyun, uyku olmak ile birlikte sınıflar arasında birleşme olmayacak. Çocukların periyodik saatler de ateş ölçümleri yapılacak.  Beslenme listeleri gıda mühendisleri tarafından protein ve kalorilerine göre  aylık olarak  hazırlanacak. Ailelere haftalık olarak beslenme listeleri verilecek. Ekiplerimiz tarafından aynı zaman da günlük olarak kreş dezenfektesi sağlanacak. Tüm Ceyhanlı ebeveynlerini kreşimize davet ediyoruz. Çocuklarımızın eğitim hayatlarına ışık tutmayı, ailelerin ise iş hayatından geri kalmamalarını sağlamayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.