Kozmik Radyo & Haber

ADD BÜYÜK ZAFER’İ PANDEMİ KURALLARI ALTINDA KUTLAYACAK

ADD BÜYÜK ZAFER’İ PANDEMİ KURALLARI ALTINDA KUTLAYACAK
331 views
25 Ağustos 2020 - 12:13

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şube Başkanı İsa Kayadan, İçişleri Bakanlığının 19 Ağustos tarihinde yayınladığı genelge ile Pandemi nedeniyle 30 Ağustos Zafer Bayramının kutlamasının yasaklanmasına tepki göstererek “AVM’ler ‘endişe etmeyin” denilerek açılırken Zafer bayramının kutlanmasının yasaklanma kararını içeren hukuk dışı kararı tanımıyoruz” dedi.

Zafer Bayramının en önemli Milli bayramlarımızdan olduğunun altını çizen ADD Adana Şube Başkanı Kayadan yaptığı yazılı açıklamada siyasi iktidarın; milli günlere ve milli bayramlara karşıt tavrına, engellemelerine ve yasaklarına sürekli şahit olduklarını öne sürdü.

PANDEMİYİ BAHANE ETTİLER

ADD Şube Başkanı Kayadan şöyle devam etti;

“Devletimizi, Milli bayramlarda en üst düzeyde temsil etmesi gerekenler; kimi zaman “kulak rahatsızlığı”, kimi zaman “gribal enfeksiyon”, kimi zaman da “bel fıtığı” gerekçeleriyle(!) kutlamalara katılmadı(!), katılamadı(!) Bunun ötesinde, hepimizin gururla ve coşkuyla katıldığı geleneksel programlar, bayramlar resmi izne tabi tutularak kısıtlandı. Şimdi de Covid-19 salgını bahanesiyle, 30 Ağustos Büyük Zafer Bayramımız yasaklanmaktadır. 15 Temmuz kutlamalarını; Ayasofya’nın ibadete açılmasını; milyonlarca öğrencinin kapalı sınıflarda girdiği lise-üniversite sınavını “endişe etmeyin!” diyerek yapan; işçileri sağlıksız ortamlarda çalıştıran, plajları, AVM’leri açan, “her şey kontrol altında, pandemiyi yendik, dünyaya örnek olduk” diyerek, hayatın normale döndüğünü ilan edenler; söz konusu, milli bayramlarımız olduğunda, pandemiye adeta sığınarak; bu salgını, milli günlerimizin kutlanmasının yasaklanmasına kılıf olarak kullanmaktalar”

BU ANAYASAYA AYKIRI KARARI TANIMIYORUZ

Hukuk dışı ve Anayasaya aykırı yasaklamayı kabul etmediklerini belirten Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şube Başkanı İsa Kayadan “30 Ağustos Zafer Bayramı; Büyük Atatürk’ün planladığı, cephede bizzat komuta ettiği ve zaferle sonuçlandırdığı tarihi bir gündür. Bu zafer, Türk Milleti’nin varlık zaferidir. Emperyalist güçlerce, öz vatanından sürülmek istenen Milletimizin, yeniden varoluş destanıdır.”diye konuştu.

“BÜYÜK ZAFERİ HEP BİRLİKTE KUTLAYALIM”

Kayadan şöyle devam etti;

“Tarihimiz şanlı zaferlerle doludur. 30 Ağustos gibi önemli, tarihi bir günün kutlanmasını yasaklamak, kısıtlamak ve engellemek hangi akla hizmettir? Yasaklara ve baskılara karşı, mücadelemizi sürdürmekte kararlıyız. Çünkü bu yasaklar; milli varlığımıza, milli kimliğimize vurulan zincirlerdir. Uydurma tarihler ve günler üretenlere de geçit vermeyeceğiz. Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Afyon’da, geleneksel toplantısını gerçekleştirecektir. 26 Ağustos Çarşamba sabahı Zafer Yürüyüşünü yapacaktır. 30 Ağustos 2020 Pazar günü, ise, tüm şubelerimiz ve üyelerimiz; saat 16.00’da Atatürk Anıtları önünde hazır bulunacaktır. Şanlı zaferimizi; ay yıldızlı bayrağımızı gururla taşıyarak, anıtlara kırmızı karanfiller bırakarak, marşlarımızı söyleyerek (salgına karşı tüm kurallara uyarak, önlemlerini de alarak) kutlayacaktır. Halkımızı da bu şanlı kutlamaya davet ediyoruz”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.