Kozmik Radyo & Haber

Çukurova Zabıtası’ndan salgın denetimi

Çukurova Zabıtası’ndan salgın denetimi
349 views
24 Ağustos 2020 - 13:44

Çukurova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Covid-19 salgınıyla ilgili denetimlerini yoğunlaştırdı. İlçedeki işyerlerine denetimde bulunan ekipler özellikle maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen konularına dikkat çekiyor.

Tüm dünyayı olumsuz etkileyen coronavirüs salgınıyla ilgili Çukurova Belediyesi de çalışmalarını yoğunlaştırarak sürdürüyor. Bu kapsamda Çukurova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri işyerlerine yönelik denetimlerini sıklaştırdı.

Her gün aralıksız ilçede bulunan işyerlerine yönelik denetim yapan zabıta ekipleri oteller, lokantalar, kuaförler ve kafelere çalışmalar yaptı.

Bu işyerlerinde maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyenle ilgili denetimde bulunan, işletmeciler ve vatandaşlara uyarılarda bulunan zabıta ekipleri, kurallara uymayanlar hakkında yasal işlem yapıldığını bildirdiler.

SONER ÇETİN’DEN ÖNEMLİ UYARILAR

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, salgının Türkiye’de görülmesinin ardından Çukurova ilçesinde hemen çalışmalara başladıklarını ve önlemleri aldıklarını belirterek, “Zabıta ekiplerimiz de ara vermeden çalışmalarına devam ediyor. Son dönemlerde üzülerek görüyoruz ki vaka sayısında artış var. Bu durum bizleri daha gayretli olmaya itiyor. Özveriyle çalışan arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.

Başkan Soner Çetin, salgının olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi konusunda kurumların çalışmaları yanında vatandaşlara da büyük görev düştüğünü vurgulayarak, maske ve sosyal mesafe uyarısı yaptı, temizliğe dikkat edilmesinin önemli olduğunu söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.