Kozmik Radyo & Haber

PROTOKOL KRİZİ HABERLERİNE BAŞKAN ÇAY’DAN SERT TEPKİ

PROTOKOL KRİZİ HABERLERİNE BAŞKAN ÇAY’DAN SERT TEPKİ
415 views
07 Ağustos 2020 - 13:22

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un teşrifleriyle gerçekleştirilen 5 Ağustos Pozantı Kongresi’nin 100. Yıldönümünün görkemli bir şekilde geçen kutlamalarına bazı kişi veya kişiler tarafından gölge düşürmek istenilmesi Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’ı derinden üzdü.

Kongre kutlamaları sonrasında bazı yayın organlarında çıkan “Pozantı’da Protokol Krizi” başlıklı haberlerde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın üçüncü sıraya oturtulması adeta kriz olarak lanse edilmeye çalışıldı.

Pozantı Kongresi’nin 100. Yıl kutlamaları sonrasında Belemedik’te verilen yemekte Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın da aynı masada olduğu fotoğrafı paylaşan Başkan Mustafa Çay, Adana’nın neden gelişmediğine dair düşüncelerini dile getirerek kamuoyuna şu 3 soruyu sordu.

BAŞKAN MUSTAFA ÇAY SORUYOR;

*Pozantı Kongresi’nin 100. Yıl kutlamalarının görkemine gölge düşürmek isteyen zihniyet, koşulların yeterli olduğu devam eden etkinlikte Belemedik’te Protokol masasında bulunduğunu neden görmezden geldi?

*Ulusal basında Adana ve Pozantı’nın tanıtımına büyük katkı sağlayan Pozantı Kongresi’nin 100. Yıl etkinlik kutlamaları sizi neden bu kadar rahatsız etti?

*Bu kadar olumlu bir güzellik, hiç bir dahilimiz olmayan bir aksaklık bahane edilerek, bu kaliteli tanıtıma gölge düşürme gayretiniz size ne kazandırdı?

Sosyal Medya hesabından serzenişte bulunan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, kutlamalara gölge düşürmek isteyen zihniyetlere ve Protokol Krizi olarak gösterilmeye çalışılan Pozantı Kongresi Kutlamalarına karşı üstteki fotoğrafı paylaşarak işte şu şekilde seslendi.

“Adana neden gelişmiyor ve olumsuzluklarla anılıyor biliyor musunuz? Sahip olduğumuz değerlerin farkına varamadığımız, fark ettiklerimizi de pazarlayamadığımız için gelişmiyor. 5 Ağustos Pozantı Kongresi’nin 100. Yılı etkinlikleri, Pozantı Belediyesi ev sahipliğinde 100 yıl önce olduğu gibi ulu çınarın altında dar bir yerde ve açık alanda gerçekleştirildi. Protokol oturma düzeni tamamen TBMM Protokol Müdürlüğünün planladığı şekilde oluştu. Pozantı Belediyesinin hiç bir dahili olmadı. Yerin dar olması pandemi süreci ve mesafe kuralları gereği TBMM Başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop, Adana Valisi Süleyman Elban, Eski Bakan ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ve ev sahibi ve konuşmacı olarak şahsımın ön sırada yer almış olmasına atıfta bulunarak Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar’ın ön sırada yer almamış olmasını haber siteleri ve televizyonlara servis ederek, Pozantı Kongresi’nin 100. Yıl kutlamalarının görkemine gölge düşürmek isteyen zihniyet, koşulların yeterli olduğu devam eden etkinlikte Belemedik’te Protokol masasında bulunduğunu neden görmezden geldi? Ulusal basında Adana ve Pozantı’nın tanıtımına büyük katkı sağlayan Pozantı Kongresi’nin 100. Yıl etkinlik kutlamaları sizi neden bu kadar rahatsız etti? Bu kadar olumlu bir güzellik, hiç bir dahilimiz olmayan bir aksaklık bahane edilerek, bu kaliteli tanıtıma gölge düşürme gayretiniz size ne kazandırdı? Ben size söyleyeyim ne kazandırdığını bu fotoğrafa bakan herkes tarafından çapsız ve nefse mahkûm oluğunuz gerçeği anlaşılacaktır. Gerçekten üzdünüz ve bu olumsuz tavrınız şahsımın ve Pozantılı’nın vicdanında yargılanacaktır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.