Kozmik Radyo & Haber

“BİR YOKSULUN YARASI SARILACAKSA ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYARIZ”

“BİR YOKSULUN YARASI SARILACAKSA ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYARIZ”
554 views
04 Ağustos 2020 - 13:26

Küçükdikili Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muhsin Günsel ve yönetim kurulu üyeleri Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Kocaispir’in konuğu oldu.

“TOPLUMUMUZDA YARDIMLAŞMA VE

DAYANIŞMANIN ÖZEL BİR YERİ VAR”

Kısa süre önce kurulmasına rağmen yüzlerce kişiye yardım eli uzatan dernek yöneticilerini kutlayan Başkan Kocaispir, “Bizim toplumumuzda yardımlaşma ve dayanışmanın özel bir yeri vardır. Yoksula el uzatmak, hayır yapmak gibi güzel işler yapanlara biz de elimizden gelen desteği veririz” dedi.

“AMACIMIZ DAYANIŞMA KÜLTÜRÜNÜ GELİŞTİRMEK”

Küçükdikili Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muhsin Günsel ise derneklerinin amacının dayanışma ve yardımlaşma kültürünü yaygınlaştırmak olduğunu söyledi. Başkan Günsel, “Küçükdikili daha önce belde konumunda idi. Yoksulu çok olan, imkanları kısıtlı bir bölge. Biz bu derneği siyasi bir amaçla kurmadık. Her siyasi partiye eşit mesafedeyiz. Kuruluşumuz üzerinden iki hafta gibi kısa bir süre geçmesine rağmen yüzlerce üyemiz oldu. Bunun yanı sıra Kurban Bayramı öncesinde yoksul ve ihtiyaç sahibi yüzlerce aileye kömürden bayram şekeri ve gıda kolilerine kadar yardım yaptık. Hayırseverler bağışlarda bulunuyor, biz de ihtiyaç sahiplerine bunları dağıtıyoruz” diye konuştu.

Başkan Günsel, yoksulların ihtiyaçlarını tek başlarına karşılamanın mümkün olmadığını belirterek, yerel yönetimler ve imkanı olan hayırsever vatandaşların desteğini beklediklerini ifade etti.

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Kocaispir, dernek yöneticilerini böylesine önemli bir sorumluluk üstlendikleri için kutladı.

Kocaispir, “Eğer bir işin içinde hayır yapmak varsa, bir yoksulun yarasına merhem olunacaksa biz de mutlaka elimizi taşın altına koyarız” dedi.

Küçükdikili Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muhsin Günsel ve yöneticileri de Başkan Kocaispir’e teşekkür etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.