Kozmik Radyo & Haber

Zenbilci, Kurban Bayramı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı

Zenbilci, Kurban Bayramı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı
486 views
30 Temmuz 2020 - 13:30

 MÜBAREK KURBAN BAYRAMINIZI TEBRİK EDİYORUM
AK Parti Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci, Kurban Bayramı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Zenbilci, mesajında “Bayramların toplumu birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma içerisinde bir arada tutan; insanları sevgi ve saygı temelinde birleştiren önemli günlerdir.” dedi.
Zenbilci, manevi duyguların ön plana çıktığı, toplumsal dayanışma, birlik ve beraberliğin arttığı bayramların, aynı zamanda unutulmaya yüz tutmuş değerlerin yaşatılmasına vesile olduğunu belirtti. Kelime anlamı “yaklaşmak” olan kurbanın, kulu Allah’a, insanları da birbirlerine yaklaştırdığını kaydeden Zenbilci, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bayramlar infak, ikram ve yardımlaşma günleridir. Allah’a teslimiyetin ifadesi olan Kurban Bayramı’nda ihtiyaç sahiplerini de hatırlamalı, ihtiyaç sahipleriyle bayramın heyecanını birlikte yaşamalıyız. Kurban Bayramı sadece zengin olanların kurban kesmesi değil, buna imkânı olmayan kardeşlerimizin hatırlanması açısından da ayrıca büyük bir öneme sahiptir. Kurbanlarımızda komşunun, akrabanın, yoksulun, yetimin ve muhtacın hakkını gözetelim. Verdiğimiz kadar kazandığımızı, paylaştığımız kadar zenginleştiğimizi unutmayalım.”
Zenbilci,  “Mübarek Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum. Bizleri bir Kurban Bayramına daha kavuşturan Rabbimize hamd ediyorum. Bayramın sizlerle birlikte tüm İslam Âlemine ve insanlığa hayırlar getirmesini niyaz ediyorum.” diyerek sözlerine son verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.