Kozmik Radyo & Haber

CHP’Lİ SÜMER: 300 BİN ÖĞRENCİ İCRAYLA KARŞI KARŞIYA

CHP’Lİ SÜMER: 300 BİN ÖĞRENCİ İCRAYLA KARŞI KARŞIYA
474 views
17 Temmuz 2020 - 12:43

“BİR KERE DE YANDAŞ MÜTEAHHİTLERİN DEĞİL GENÇLERİMİZİN YANINDA OLUN”  

ANKARA – CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, Kredi Yurtlar Kurumu’na olan öğrenim ve katkı kredisi borcunu ödeyemedikleri için icra tehlikesiyle karşı karşıya kalanların borçlarının silinmesini istedi. Sümer, “Her zaman döviz üzerinden garanti para ödediğiniz yandaş müteahhitlerin değil, bir kere de gençlerimizin yanında olun” dedi.  

Sümer, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Van’da keşif uçağının Artos Dağı’na çarparak düşmesi sonucu şehit olan 7, Siirt’te teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen 2 emniyet mensubuna Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.  

Türkiye’de genç işsizlik oranının yüzde 24,4’e ulaştığına dikkat çeken Sümer, “Bu durum, üniversite öğrencilerinin kullandığı öğrenim ve katkı kredilerinin geri ödenme oranlarına da yansıdı” dedi.  

Gençlik ve Spor Bakanlığının verilerine göre, kredi erteleme talebinde bulunan öğrenci sayısının 2006’dan 2019’a kadar yüzde 416 arttığına dikkat çeken Sümer şöyle konuştu:  

300 BİN ÖĞRENCİ  

“Yaklaşık 300 bin öğrenci icra tehdidiyle karşı karşıya. Pandemi sürecinde ertelenen bu borçlar tamamen silinmeli. İşsizliğin her türlü ekonomik, toplumsal ve psikolojik baskısı altında olan gençlerimiz için bir adım atalım ve borçlarının tamamını silelim.  

Her zaman döviz üzerinden garanti para ödediğiniz yandaş müteahhitlerin değil, bir kere de gençlerimizin yanında olun.” 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin