Kozmik Radyo & Haber

Seyhan üretiyor, halk kazanıyor

Seyhan üretiyor, halk kazanıyor
417 views
13 Temmuz 2020 - 17:36

Seyhan Belediyesi kurduğu boya atölyesinde ürettiği boyayla sorumluluk alandaki hizmetleri dışında 113 noktadaki kamusal alanda da bakım ve renklendirme çalışmasını tamamladı.

 “Üreten Seyhan” Sloganıyla üretime hız veren Seyhan Belediyesi, kurduğu “boya atölyesi”nde ürettiği boya ile belediye ihtiyaçları dışında;  okul, muhtarlık, ibadethaneler ve diğer kamusal alanlar olmak üzere 113 noktada boyama çalışmalarını tamamladı.

Seyhan Belediyesi, Başkan Akif Kemal Akay’ın göreve gelmesinin ardından kurdurduğu “Boya Atölyesi”nde kendi imkanlarıyla ürettiği boyayı belediye ihtiyaçları ve kamu yararına kullanmaya devam ediyor.  Seyhan Belediyesi ”Boya Atölyesi”nde üretilen boyalar belediyenin hizmet alanında ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılarak ciddi tasarruf sağlanıyor. Belediye ayrıca, Kamu ile işbirliği yaparak ürettiği boyayı kamu ile de paylaşıyor. Bu çerçevede daha önce Seyhan Kaymakamlığı ve Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce “Fiziksel ve Ruhsal İyileşme” hedefi ile ortaklaşa yürütülen “Senin Rengin” projesine, kendi üretimi iç ve dış cephe 13 ton boya ile katkı sunmuştu. 

BELEDİYE VE KAMUSAL ALANLAR VE İBADETHANELER BOYANDI

 Seyhan Belediyesi, kendi atölyesinde ürettiği boyalarla belediyenin kendi sorumluluk alanı dışında kalan 113 kamusal alanda bakım ve boyama çalışmasını tamamladı. Seyhan Belediyesi, kendi atölyesinde ürettiği ve kendi personeliyle yaptığı boyama çalışmasıyla, Muhtarlıklar, İbadethaneler, Okullar, Milli Eğitime bağlı kreşler,  Spor Kulübü tesisleri, Kamu binaları (Karakol, Nüfus Müdürlüğü gibi..) ve yanmış veya büyük zarar görmüş ihtiyaç sahibi vatandaşın evini renklendirdi. Renklendirme çalışmalarında kamusal renklere uygunluk, kalite, estetik ve dayanıklılık esas alındı.

AKAY “ÜRETİMDE, KALİTE, ESTETİK VE UYGUNLUK KRİTERİ ÖN PLANDA TUTULDU”

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay “üreten Seyhan” parolasıyla kurdukları boya atölyesiyle Belediyenin ihtiyacı dışında kamusal alanlarda da renklendirme çalışması yaptıklarını söyledi. Başkan Akay “Boyama çalışmasını, kalite, estetik ve uygunluk kriterleri dikkate alarak tamamladık. Kamusal alanlardaki renklendirme çalışmalarımız sürecek. Boya atölyesi,  dikim atölyesi gibi üretim odaklı projelerimizle hem ucuza mal ediyoruz hem de daha geniş alanlara hizmet etme imkanı buluyoruz.” diye konuştu. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.