Kozmik Radyo & Haber

Seyhan hem çöp topluyor, hem gönül yapıyor

Seyhan hem çöp topluyor, hem gönül yapıyor
342 views
18 Haziran 2020 - 14:21

Seyhan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, daha temiz bir Seyhan için gece-gündüz görev yaparken Yeşilyurt Mahallesindeki 70083 Sokakta özel çocuk Selçuk’un ilgi ve heyecanı temizlik ekibine moral oluyor, yorgunluklarını unutturuyor.

Seyhan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri 24 Saat usulüne göre ilçede 96 Mahalledeki 8 bin 200 sokakta temizlik ve bakım çalışmalarını sürdürürken ilginç durumlarla da karşılaşıyorlar. Bu ilginç durumlardan bir tanesi Yeşilyurt Mahallesi 70083 sokakta meydana geldi. Sokakta bulunan bir apartmanda oturan özel çocuk Selçuk, Temizlik İşleri elemanlarını ve çöp kamyonunu her gördüğünde büyük heyecan yaşıyor ve onlara koşuyor. Ekipler de Özel çocuk Selçuk’a yakın ilgi gösterip, kısa süreliğine de olsa onunla oyun oynayıp kamyonla dolaştırıyor.

ÇOCUĞA EĞLENCE, İŞÇİLERE MORAL

Temizlik işleri Müdürlüğüne bağlı temizlik ekipleri geçtiğimiz gün yine aynı sokağa geldiklerinde Selçuk’a sürprizleri vardı. Oyuncak çöp kamyonu hediye eden işçiler Selçuk’u dezenfekte ettikleri çöp kamyonunun arkasındaki kumanda bölümünün başına çıkardı. Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilen buluşmada Selçuk kısa süre çöp kamyonuyla gezdirildi. Annesi, çocuğunun eğlence ve mutluluğunu gözleri dolarak takip ederken işçiler de kısa molada hem moral buldu hem de enerji topladı. Otizmli çocuğun özel eğitimi dışında sürekli evde kaldığını belirten anne, Belediye Temizlik ekibine ilgilerinden dolayı teşekkür etti. Temizlik ekibi de hem işlerini yapmanın hem de gönül yapmanın mutluluğuyla görevlerine devam etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.