Kozmik Radyo & Haber

“Babanızın, hediyesini küçük esnaftan alın”

“Babanızın, hediyesini küçük esnaftan alın”
344 views
17 Haziran 2020 - 12:55

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger, pandemi sürecinde durgunluk yaşayan piyasaların babalar günü alışverişiyle birlikte hareketlenmesini beklediklerini belirterek, alışverişe çıkacak vatandaşlara babalar günü hediyelerini küçük esnaftan almalarını tavsiye etti.

Her yıl haziran ayının üçüncü pazar gününün Babalar günü olarak kutlandığını hatırlatan Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger, “Babalarımız hayattaki en değerli varlıklarımızdır. Baba çalışır, ter döker, yuvasını geçindirmek için, çoluk çocuğunun rızkını helalinden kazanmak için koşturur. Babalarımız, ulu bir çınar gibi kol kanat gerdikleri ailesi için yaşarlar. Büyük bir fedakarlık göstererek bizleri büyüten, bugünlere getiren babalarımızın hakkını ne yapsak ödeyemeyiz” dedi.

Küçük de verilecek bir hediyenin babalarımızı mutlu etmeye yeteceğini ifade eden Birlik Başkanı Niyazi Göger, alışverişe çıkacak vatandaşlardan babalar günü hediyesini küçük esnaftan almalarını tavsiye etti.

Özellikle giyim, parfümeri ve hediyelik eşya sektöründe hizmet veren küçük esnafın babalar günü nedeniyle hazırlıklarını haftalar öncesinden tamamladıklarını dile getiren Başkan Niyazi Göger, küçük esnafta her keseye ve zevke uygun hediyelik eşya bulabileceğini kaydetti.

Babalar günü alışverişi için çarşı pazara çıkacak vatandaşların piyasaları hareketlendireceğini dile getiren Başkan Niyazi Göger, “Onlara atfedilmiş bu özel günde alacağınız tüm hediyeler hediye küçük de olsa babalarımızı mutlu edeceği gibi, pandemi sürecinde ekonomik anlamda sıkıntılı günler yaşayan esnafımıza can suyu olacaktır. Ayrıca virüs vakalarının arttığı bu günlerde babalar günü alışverişi nedeniyle AVM’lerde yaşanacak yoğunluk nedeniyle virüsün bulaşma riskinin artabileceği ihtimali de göz önünde bulundurularak, küçük esnafın tercih edilmesi sağlık açısından da daha güvenli olacaktır. Bu düşüncelerle başta şehit babalarımız olmak üzere, ülkemize, milletimize hayırlı evlatlar yetiştiren tüm babalarımızın Babalar Gününü en kalbi duygularımla kutluyorum” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.