Kozmik Radyo & Haber

Başkan Akif Akay: Üçüncü dünya savaşındayız!..

Başkan Akif Akay: Üçüncü dünya savaşındayız!..
655 views
15 Nisan 2020 - 14:03

Kozmik Radyo “Bizim Bab-ı Ali” Programına katılan Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay, çarpıcı açıklamaları ile gündeme damga vurdu..

Üçüncü dünya savaşındayız!..

Kozmik Radyo “Bizim Bab-ı Ali” Programına konuk olan ve gazeteciler Hülya Ekmekçi, Erol Saylan, Murat Yıldız’ın sorularını yanıtlayan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, birinci ve ikinci dünya savaşlarının taraflar arasında yapıldığını ancak korona virüs salgınının tüm insanlığı hedeflediğini belirtti ve “Yaşadığımız şey üçüncü dünya savaşının ta kendisidir. Üstelik bu savaşın tarafları yok. Tüm insanlık ve virüs karşı karşıya” dedi.

İşte Akif Akay’ın programda yaptığı açıklamalar ve satırbaşları;

“ÜRETENLER KAZANACAK, TÜKETENLER KAYBEDECEK”

Kozmik Radyo’da gazetecilerin sorusunu yanıtlayan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, birçok zamanda konuşulan “Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” sloganın ilk kez pandemi ile gerçeğe dönüştüğünü belirtti. Akay, “Dünya artık eski dünya değil. Üretimin değeri ortaya çıktı. Bundan sonra üretenler kazanacak, tüketenler kaybedecek. Çünkü toplum evriliyor, dünya yeniden yapılanıyor” diye konuştu.

“ADANA BU SÜREÇTEN KARLI ÇIKACAK İLLER ARASINDA OLACAK”

Başkan Akay, “dünya tarımın öne çıkacağı, üretimin destekleneceği yeni bir sürece doğru yol alıyor. Bu süreçte Türkiye doğru hamlelerle yeniden yapılanabilir. Bunun için gerekli bütün alt yapıya sahibiz. Tarıma ve üretime dönüş başladığı anda bölgemiz yani Çukurova en şanlı yer olacak. Çünkü bu topraklarda yetişen ürün Türkiye’nin hiçbir yerinde yetişmiyor. Adana tarıma en elverişli yer. Bizim genetiğimizde tarım ve çiftçilik var, doğamız var, suyumuz var, havamız var ve bereketli topraklarımız var. Üstelik bizim sanayiye dayalı geçmişimiz var” dedi.

“SEYHAN TÜRKİYE’NİN İLK MASKE ÜRETEN BELEDİYESİ OLDU”

Salgının başlamasının hemen ardından mevcut koşullarını harekete geçiren Seyhan Belediyesi Türkiye’ye örnek olacak bir çalışma gerçekleştirerek ilk maske üretimini başlatan belediye oldu. Her gün 60 bin maske üretimi yapan Seyhan Belediyesi birçok kuruma, Kızılay’a ve diğer belediyelere de maske temin ediyor. Kendi atölyelerinde ürettikleri maskeleri semt pazarlarında da dağıtan Seyhan Belediyesi, virüsle savaşta önemli bir rol oynuyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.