Kozmik Radyo & Haber

2 DAİRE 3 DÜKKANLI KELEPİR MÜSTAKİL BİNA SAHİBİNDEN.COM

Bu zorlu süreci birlikte aşacağız

Bu zorlu süreci birlikte aşacağız
638 views
02 Nisan 2020 - 15:14

Başkan Saygılı, Türk Kızılay’ının kurulduğu günden bugüne kadar milletin yanında olduğunu ve olmaya devam edeceğinin altını çizdi ve ekledi:

BU ZORLU SÜRECİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

Özel haber- Pınar Aytekin

Kozmik Radyo’nun usta gazetecileri Hülya Ekmekçi, Murat Yıldız ve Erol Saylan’ın Bizim Bab-ı Ali programına konuk olan Adana Kızılay Şube Başkanı Ramazan Saygılı program sonrası Bizim Adana Gazetesine de açıklamalarda bulundu. Günün dayanışma günü olduğunu vurgulayan Saygılı, koronavirüs nedeniyle yaşanan bu zorlu sürecin dayanışma ve birliktelikle aşılacağının altını çizdi.

Türk Kızılay’ın sosyal yardım çalışmalarının daha da arttırma kararını aldığını ifade eden Saygılı, “Kızılay, karantina yurtlarındaki yemek dağıtımlarının ve kan bağışı konusundaki çalışmalarının yanı sıra, yaşanan krizden en çok etkilenmesi beklenen toplum kesimlerini desteklemek amacıyla da eylem planını sürdürüyor” dedi.

KIZILAY ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ YERİNE GETİRMEKTEDİR

Türk Kızılayı’nın kuruluşundan bugüne kadar milletin karşılaştığı her sorunun aşılmasında devletin yanında yer aldığını belirten Saygılı, koronavirüs ile mücadelede de Kızılay’ın üzerine düşen görevi yerine getirdiğini vurguladı. Saygılı, ülkenin dört bir yanında oluşturulan Vefa Sosyal Destek Gruplarına da destek sağladığını söyledi.

İLAVE 300 ADET SAHRA HASTANESİ

Kızılay olarak tüm illerdeki hastanelerin olası ihtiyaçları için ilave 300 adet Sahra Hastanesini de fabrikalarında 24 saat esasına göre imal etmeyi sürdürdüğüne vurgu yaparak, “Türk Kızılayı, olağanüstü dönemler için depolarında hazır bulundurduğu gıda paketlerini 150 bin aileye ulaştıracak. İçerisinde sıvı yağ, çay, şeker, pirinç, kuru fasulye, yeşil/kırmızı mercimek, bulgur, salça, un, zeytin, kaşar peyniri, makarna ve tuz bulunan gıda kolileri, insanların evden sokağa çıkışını da azaltmayı amaçlıyor” diye konuştu.

EĞİTİM ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Tüm bunların yanı sıra Kızılay’ın eğitim çalışmalarının da devam ettiğini dile getiren Ramazan Saygılı, “İstanbul ve Ankara Ulusal Kan Bankası Referans Laboratuarlarındaki korona virüs tanı kapasitesini de Sağlık Bakanlığının hizmetine sunan Kızılay, olası ihtiyaç için Sağlık Bakanlığına 150 şişme Çadır Hastanesi teslim etti” şeklinde konuştu.

Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı sözlerine şu şekilde devam etti:

HİJYENE OLDUKÇA ÖNEM VERİYORUZ

Kızılay’ın içerisinde şampuan, kolonya, el sabunu, çamaşır suyu, bulaşık deterjanı, arap sabunu, bulaşık süngeri, tuvalet kağıdı, kağıt havlu, diş macunu, diş fırçası, tıraş bıçağı ve tıraş köpüğü bulunan 100 bin hijyen kolisi hazırlandı. Hijyen setlerinin bu tür malzemelere ulaşmada en büyük sıkıntıyı çeken toplum kesimleri gözetilerek dağıtılacak.

75 BİN AİLEYE 400 TL NAKDİ YARDIM YAPILACAK

Karantina yurtlarında kalanlara verilen yemek desteğinin yanında şehirlerdeki ihtiyaç sahiplerine de sıcak yemek desteği veriyoruz ve bu kapsamda aş evlerinin kapasitesini de arttırdık. Kurban paylarından hazırlanan 1 milyon kutu kavurma konservesi de yurt genelinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Kızılay ayrıca geçim sıkıntısı çeken 75 bin aileye 400’er TL nakit sosyal destek ödeme yapma kararı aldı.

MİLLETİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Türk Kızılay’ı olarak 152 yıldır milletin yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini belirten Saygılı, bu zorlu sürecin ancak birlik ve beraberlikle aşılabileceğini söyledi. Saygılı, “Sağlık Bakanlığımızın olağanüstü çabaları ile virüs kontrol altına alınacak, devletimizin aldığı tedbirlerle de ekonomik yaralar sarılacaktır” dedi.

Bu olağanüstü dönemde Kızılay olarak tüm imkanlarını seferber ettiklerini belirten Ramazan Saygılı, Adanalılara çağrıda da bulunarak, “Gün birlik olma günü, dayanışma günüdür. Gönülden gönüle köprü kurarak, bu zor günleri atlatalım, komşumuzu unutmayalım” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.