Kozmik Radyo & Haber

2 DAİRE 3 DÜKKANLI KELEPİR MÜSTAKİL BİNA SAHİBİNDEN.COM

Koronavirüse karşı vatandaşa psikolojik destek

Koronavirüse karşı vatandaşa psikolojik destek
511 views
24 Mart 2020 - 12:12

Başkan Zeydan Karalar’ın talimatları doğrultusunda, Adanalıların Koronavirüsten olabildiğince korunması, mağdur vatandaşlara destek olunması ve halkın bilgilendirilmesi çalışmaları aralıksız sürüyor. Adana Büyükşehir Belediyesi, zor günlerde kendisini iyi hissetmeyen vatandaşlar için de, 6 uzmanın hizmet verdiği, psikolojik destek hattı oluşturdu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında bir yandan insanların toplu halde bulunduğu hemen her noktada dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarının aralıksız sürmesini sağlarken, bir yandan da  genel durumdan dolayı mağduriyet yaşayan vatandaşların sorunlarını çözme noktasında uygulamalar başlatıyor.

Halkın Koronavirüse karşı bilinçlenmesini sağlamak için 1 milyon broşür bastıran ve Valilikle birlikte kentin muhtelif noktalarındaki billboardlara afiş astıran Başkan Zeydan Karalar, virüse karşı en riskli yaş grubunda yer alan ve sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş üzeri vatandaşlara alışverişlerinde destek olmaları için zabıta ekiplerini görevlendirdi.

65 YAŞ ÜZERİ VATANDAŞLARA ALIŞVERİŞ DESTEĞİ

ALO 153 Çağrı Merkezini arayıp konuyla ilgili taleplerini ileten vatandaşların, mağduriyetlerinin giderilmesi ve isteklerinin yerine getirilmesi için titizlikle çalışan zabıta ekipleri, şu ana kadar çok sayıda Adanalının sorununa derman oldu.  Alışverişini yaptıracak kimsesi bulunmayan ve 65 yaş üzeri olduğu için sokağa çıkamayan vatandaşların talepte bulunmaları halinde, tutanakla para alıp alışveriş yapan zabıta ekipleri, istenilen malzemeyi kapıya kadar getirip teslim ediyor.

ZOR GÜNLERDE PSİKOLOJİSİ BOZULANLARA DESTEK

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin zor günlerdeki bir diğer hizmeti ise, yaşananlar nedeniyle psikolojisi olumsuz etkilenen vatandaşlara yönelik, “Sesinizi duyan biri var” mesajıyla vermeye başladığı psikolojik destek.

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Çukurova Üniversitesi iş birliğiyle oluşturulan ve 6 uzman psikoloğun yer aldığı ekip, ruhsal açıdan kendisini iyi hissetmeyen ve desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlara hizmet veriyor. Vatandaşlar, 08.00-17.00 saatleri arasında 03224553969 numaralı telefonu arayarak psikolojik destek alabilecek.

ESNAF DENETİMLERİ VE BROŞÜR DAĞITIMI

Öte yandan Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, esnaf denetimlerini sürdürüyor. Zabıta ekipleri, kolonya, hijyen ve temizlik malzemeleri başta olmak üzere, bazı fırsatçıların fahiş fiyatlarla satış yapmalarını engelleme yönündeki çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Büyükşehir Zabıta ekipleri, Koronavirüsünden korunma yöntemlerinin, konuyla ilgili doğru ve yanlış bilinenlerin bulunduğu broşürleri ise halka her platformda dağıtıyor.

Ayrıca vatandaşlara; evlerde kalmalarının kendi sağlıkları ve toplum sağlığı açısından olumlu sonuçları nedeniyle, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın sesiyle, mobilize megafondan “Evde kal” çağrısı yapılıyor.

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN VE SINIRLAR ÖTESİNDEN GELEN DESTEK İSTEĞİNE BAŞKAN ZEYDAN KARALARDAN OLUMLU YANIT

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yurt dışında yaşayan ve Adana’da yaşlı yakınları bulunan bir vatandaşın, sosyal medya üzerinden bulunduğu destek talebine de olumlu yanıt vererek, vatandaşa hizmette adeta ülke sınırlarını kaldırdı.

SOKAK HAYVANLARINA YİYECEK

Adana Büyükşehir Belediyesi, kent halkının virüsten korunması ve genel problemlerin etkilediği dezavantajlı grupların mağduriyetlerini azaltmak için olanakları zorlarken, nispeten boşalan sokaklarda, yiyecek sorunu yaşayan sokak hayvanlarının imdadına da yetişti.

Sokak hayvanlarına mama dağıtan Büyükşehir ekipleri, sorun devam ettiği sürece besleme yapmaya devam edecek.

Adana Büyükşehir Belediyesi, bazı ilçe barınaklarından yaşanan yiyecek sorununu azaltmak için de, ilçelere takviye mama göndermeye başladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.