Kozmik Radyo & Haber

2 DAİRE 3 DÜKKANLI KELEPİR MÜSTAKİL BİNA SAHİBİNDEN.COM

İYİ PARTİ İLK KADIN KOOPERATİFİNİ ADANA’DA AÇTI

İYİ PARTİ İLK KADIN KOOPERATİFİNİ ADANA’DA AÇTI
529 views
17 Mart 2020 - 12:23

İYİ Parti Kadın politikaları başkanlığının girişimi ile başlatılan Türkiye genelinde,Kadın Kooperatiflerinin kurulması sürecinde ilk önemli adım Adana’nın Çukurova ilçesinde atıldı.

İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı Ayşe Sibel YANIKÖMEROĞLU ve Çukurova Belediye Başkan Yardımcısı Azime KOCACIK’ın girişimleri ile kurulan GÜNEŞİN KADINLARI ÇUKUROVA KADIN GİRİŞİM , ÜRETİM ve İŞLETME KOOPERATİFİNİN açılış törenine çok sayıda partili katıldı.Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan KARALAR ve İYİ parti Adana Milletvekili Metanet ÇULHAOĞLU’nun da katıldığı açılış miting alanına dönüştü.

Amaçlarının Kadın emeğinin değerlendirilmesi ve Kadınların istihdamı olduğunu belirten Kooperatif Başkanı Merve Dilara KOCACIK konuşmasında hedefimiz tüm düşüncelerimizi en iyi şekilde üyelerimize anlatmak. Kooperatifimiz aynı zamanda kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve çocukların gelişimi gibi konularda orta ve uzun vadeli katkılar sağlamak. Bu projede öncelikle kadınların üretim yapabilmeleri için gerekli organizasyonlar oluşturmak ve küçük yatırımlarla ciddi katma değer elde etmelerini sağlamak ana hedefimizdir. Bu proje sayesinde ekonomik özgürlüğünü kazanan kadınlar hukuken sahip oldukları haklarını bilmek araştırabilmek ve onlara sahip çıkmak ayrıca kadınların ekonomik özgürlüğünü elde etmesi ile birlikte sona erecek olan ekonomik şiddet; devamında fiziksel ve ekonomik şiddete karşıda kadınların direnç gösterip kendisini savunmasını kolaylaştırması hedeflenen amaçlar arasındadır. Bu şekilde daha güçlü bir konuma gelecek olan kadınların daha mutlu, daha güvenli ve daha sağlıklı çocuklar yetiştirmelerine katkılar sağlanacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.