Kozmik Radyo & Haber

Kozmik Radyo & Haber

ÇOCUK DEYİP GEÇMEYİN!

ÇOCUK DEYİP GEÇMEYİN!
140 views
22 Nisan 2021 - 15:56

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle mesaj yayınlayan Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, “Ulusal Kurtuluş Savaşı’mıza komuta eden, Dünya’da ‘Devlet kuran tek meclis’ olma ünvanı taşıyan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Kuruluşu’nun 101.Yıldönümü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir; “Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı pandemi dolayısıyla dolu dolu kutlayamıyoruz ama coşkusunu yüreğimizde yaşıyoruz” dedi.

Yönetim Kurulu adına bir mesaj yayınlayan Başkan Esendemir şu görüşlere yer verdi:

“Bir mıh bir nalı kurtarır, bir nal bir atı, bir at bir komutanı, bir komutan bir orduyu, bir ordu bir ülkeyi kurtarır”

Bu söz mıh gibi çakılıdır aklımızda…

Nasıl da büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatıyor değil mi?

Bir zamanlar onun için de ‘çocuk’ deyip geçiyorlardı. Her çocuk gibi onun da bir çocukluğu oldu. Sonra büyüdü, askeri okullarda okudu, ömrünü vatan sevgisine adadı ve silah arkadaşlarıyla birlikte koca bir ülkeyi kurtardı.

Bugün Atatürk’ün kurtardığı ülkedeki çocuklar O’nun izinden gidiyor ve vatanın birliği ve bölünmez bütünlüğü için sınır taşlarında dağ gibi bekliyorlar.

Ki; bu çocuklar 23 Nisan’ın çocuklarıdır.

23 Nisan’ı çocuklara armağan eden ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatlarıdır.

***

Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı pandemi dolayısıyla dolu dolu kutlayamıyoruz ama coşkusunu yüreğimizde yaşıyoruz.

Bugün okullarımız çocukların sesleri ile cıvıl cıvıl değil belki ama evlerimizin balkonları Türk bayrakları ile dolu…

Çocuklarımız; bayrağına, vatanına ve Atatürk’e olan sevgilerini balkonlardan haykırıyorlar.

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, ülkelerini seven, tarihine saygı duyan, devletini ileri götürmesini istediği çocuklara çeşitli nasihatler bıraktı.

Atatürk, “Türkiye Cumhuriyeti’nin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk’ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin!.. Bu belli. Fakat zekanı unut!.. Daima çalışkan ol!” dedi

Evet, çocuklarımız aydınlık yarınların Türkiye’si için her zamankinden daha çok çalışkan olmalı.

***

Bu yüzden ‘çocuk’ deyip geçmeyin!

Evlatlarınızın içindeki cevheri çıkarmasına izin verin. Bulunduğu her konumda onları yüceltin. Önüne fırsatlar koyun. Ne olursa olsun başarabileceğine onu inandırın.

Çünkü her şeyi gençliğe bırakacağız… Gençlerimiz geleceğimizin ümidi, ışıklı çiçekleridir, onları soldurmayacağız. Bütün ümidimiz çocuklarımızdadır, gençlerimizdedir.

Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, bu günü bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Ne mutlu 23 Nisan’ı ilk günlü sevinç ve heyecanla kutlayanlara…”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.