Kozmik Radyo & Haber

Seyhan’da her zaman “Sosyal Belediyecilik”

Seyhan’da her zaman “Sosyal Belediyecilik”
252 views
03 Aralık 2020 - 12:25

Seyhan Belediyesi, Sosyal Belediyecilik anlayışıyla ürettiği hizmetler çerçevesinde Engelli bireylerin yaşam standardını yükseltmek amacıyla iş ve işlemler sürerken, Akülü tekerlekli sandalyeler için “Akü Şarj Üniteleri” 3 Aralık Engelliler gününde hizmete girdi.

Seyhan Belediyesi 3 Aralık Engelliler Gününde de, engelli bireylerin yaşam kalitesini artırmak ve taleplerini karşılamak adına yaptığı çalışmalar sürüyor.  Belediye, ‘Engelli Hizmetleri’ birimi ile Seyhan İlçesi sınırlarında yaşayan ve bir engelinden dolayı yaşam faaliyetlerini sürdürmekte güçlük çeken engelli bireylere hukuki danışmanlık, psikolojik destek ve medikal malzeme desteği sağlanması konusundaki katkısını sürdürüyor.

ENGELLİLER GÜNÜNDE “AKÜ ŞARJ ÜNİTELERİ” HİZMETE GİRDİ

Seyhan Belediyesince ilçenin değişik bölgelerine monte edilen akü şarj üniteleri de 3 Aralık Engelliler gününde faaliyete girdi. “Akülü şarj ünitesi” ile akülü tekerlekli sandalye kullanan engelli birey, tekerlekli sandalyesini şarj edebilecek.  Böylece Engelli bireyler, akülü tekerlekli sandalyesiyle kent merkezine geldiğinde şarjının bitmesiyle yaşadığı sorunlar ortadan kalkmış olacak.

ENGELLİ BİREYLERE HER ZAMAN DESTEK

48 Engelli Derneğinin katkılarıyla belirlenen ihtiyaç sahibi engelli bireylere ziyaretler de gerçekleştiren Belediye ekipleri, engelli bireylerin ihtiyacına göre, evde Sağlık ve Bakım Hizmeti de veriyor.  Ayrıca, hastane karyolaları, akülü ve manuel tekerlekli sandalyeler, hijyen paketleri ve gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirildi. Engelli bireylere, önümüzdeki süreçte de yardım ve destekler rutin olarak devam edecek.

AKAY “HEDEF ‘ENGELLİ’ KAVRAMINI ORTADAN KALDIRMAK”

Birinci önceliklerinin dezavantajlı grupların sorunlarını çözümlemek olduğunu vurgulayan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay “Düşüncemiz her alanda tümüyle “Engelsiz bir yaşam” oluşturmak.” dedi. Akay şöyle devam etti;

“Bu düşüncemizin başında engelliler hep ilk sırayı oluşturdu. Aslında topyekun kent içinde engelli kavramını ortadan kaldırmak gerekiyor. Ancak bunun için biraz zamana ihtiyaç var. Bedensel engelleri ortadan kaldırmak mümkün olmasa da, zihinlerimizdeki engelleri kaldırarak birçok sorunun üstesinden gelebiliriz. Yaşadığınız sorunlarınızın aşılması umuduyla bir farkındalık günü olan, Engelliler gününüzü kutluyor ve sizi anladığımızı belirtiyoruz”

Bu arada Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Rukiye Çinkılıç, işi nedeniyle Belediyeye gelen engelli bireylerle, engelli belediye çalışanlarına karanfil vererek farkındalık günlerini kutladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.