Kozmik Radyo & Haber

Vali Demirtaş, ATB’ye Veda Etti

Vali Demirtaş, ATB’ye Veda Etti
403 views
18 Haziran 2020 - 16:01

Adana Valiliğinden Mardin Valiliğine atanan Vali Mahmut Demirtaş, Adana Ticaret Borsası yönetimini ziyaret ederek veda etti.

SİZDEKİ IŞIĞI GÖRÜNCE BENİM İŞLERİM KOLAYLAŞTI

Borsa Kompleksinde, ATB Başkanı Şahin Bilgiç, Meclis Başkanı Osman Bağış, Yönetim Kurulu Üyeleri Hamit Tezcan, Yasin Milli ile Genel Sekreter T. Gökhan Öztürk tarafından karşılanan Vali Mahmut Demirtaş, burada yaptığı konuşmada “ATB olarak Adanaya bir şeyler yapmak, ülke ekonomisine katkı koymak için üstün gayret sarf ettiğinizin en yakın tanığıyım. Sizlerde bu ışığı görünce bizim işlerimiz daha kolaylaştı. Adana’da en şanslı olduğum nokta sizlerin varlığı, sivil toplum kuruluşlarının duyarlılığıydı. Adananın meselelerine kapınız her zaman açık oldu. Problemlerin çözümünde sürekli yapıcı oldunuz. Bu anlamda sizlere çok teşekkür ederim.” dedi.

ADANA, 15 TEMMUZ’DA TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK DAYANIŞMA GÖSTERDİ

15 Temmuz hain darbe girişimine de değinen Vali Demirtaş, “Adanalının mutlu olduğu her iş’te ben mutlu oldum. Üzüldüğü her şeye de ben de üzüldüm. Görev yaptığım 4 yıl içerisinde ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kaldık. Bizi en fazla üzen 15 Temmuz darbe girişimi oldu. Bu darbe bizlerin birlik beraberliğine karşı hemde ülke ekonomisine ve coğrafyasına karşı yapılan hain bir girişimdi. Çok şükür bizler tüm Adanalılarla birlik, beraberlik ve huzur içerisinde bunun üstesinde başarıyla geldik. Adana’daki sivil toplum kuruluşları Türkiye’ye örnek olacak şekilde bir dayanışma gösterdi. Bu anlamda Adanadan huzur içerisinde ayrılıyorum. Kalbim her zaman sizlerle.” diye konuştu.

BİLGİÇ, “ADANA BİR ÇOK İLKİ SİZLERLE YAŞADI”

Vali Demirtaş’ın veda ziyaretinde çok buruk olduğu gözlenen Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, konuşmasında “Adana’da sizin gibi iyi bir devlet adamıyla dolu dolu dört yıl geçirdiğimiz için çok mutluyuz. Liderliğiniz Adana için çok önemliydi. Lezzet Festivallerinden Portakal Çiçeği Festivaline, Coğrafi İşaretlere kadar bir çok ilki birlikte yaşadık. Çabanız, gayretini ve hoş görünüz sayesinde kentimize çok şey kattınız. Sizlere minnettarız. Gidişinizle bizler buruğuz ama Mardin’e koyacağınız katkılar için sevinçliyiz. Adana sizi unutmayacak. Bizler unutmayacağız. Allaha emanet olun.” dedi.

Başkan Bilgiç, Vali Demirtaş’a her zaman hatırlanmak dileğiyle kahve takımı hediye etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.